Hogyan könnyíthetem meg a gyerekem számára a coaching folyamatot?

Az első lépés, hogy hajlandó vagy felismerni, ha van valamilyen elakadása. (Majdnem ez a legnehezebb lépés, a legnehezebbet a végére hagyom. 😉)

A második lépés, hogy megbeszéled vele, hogy te mit látsz. Jó esetben ennyi elég, mert elindul egy olyan párbeszéd (!) ami megoldja az elakadást. Ez a legszuperebb forgatókönyv. 😇 Ehhez persze időben kell lépni, amihez az első lépés elég fontos.

Ha nagyobb falatról van szó, akkor jön a következő lépés, méghozzá egy olyan ember bevonása, aki valamilyen támogató területen tevékenykedik.

Ezzel egyidejűleg beszéljük meg a gyerekkel, hogy úgy látjuk jónak, ha bevonunk valakit és azt is, hogy miért gondoljuk úgy, hogy ez szükséges. Ha nem ugrottuk át a párbeszéd részt, nem éri hidegzuhanyként, ami csökkenti annak a lehetőségét is, hogy helyből elutasítja az egészet. Ne egy ülésen szembesüljön azzal, hogy a szülei szerint neki erre szüksége van, ráadásul egy idegen embertől megtudva.

Legyünk érdeklődők, ha akar beszélni az ülésről figyeljünk oda rá, de ne nyaggassuk vele. Kérdezni természetesen lehet, sőt, csak fogadjuk el a válaszát akkor is, ha azt mondja, hogy nem akar beszélni róla. Később lehet, hogy magától hozza szóba. (Ez egyébként más területeken is igaz.) Ha meg beszél róla, az szuper, örüljünk neki és hallgassuk meg.

Legyünk vele türelmesek, vannak dolgok amiknek a feldolgozásához több idő kell. Ne várjuk, hogy egy ülés után hirtelen majd 180 fokos fordulatot vesz. Lehet, hogy megtörténik, de ne várjuk el tőle. (Tegye mindenki a szívére a kezét, minden változást azonnal sikerült megvalósítani? Dohányzás abbahagyása, fogyókúra, leszokás a köröm rágásról, hogy csak néhány példát említsek. Akinek azonnal sikerült, annak meg nagy pacsit küldök!)

Vegyük észre és értékeljük a legapróbb változást is!

Ahogy ígértem, a végére hagytam a legfontosabb és talán legnehezebb lépést…

Ne várd, hogy a gyerek majd jajj de megváltozik, te meg semennyire és az úgy tök jó lesz. Változz te is! Ha egyedül nem megy, kezdj bele te is egy támogató folyamatba. Egy csapat vagytok, úgyhogy csapatként is kell viselkedni. ❤️

Kategória :

Facebook gyűjtő

Megosztás :
Kapcsolódó bejegyzések

Tázi

Mi lenne velem nélkülem?

Népszerű bejegyzések